Ryhmät

Lippukuntaamme kuuluu viisi ryhmää, joita kutsutaan laumoiksi ja vartioiksi.

Vartio-osaston syysretki 2012

Sudenpentulauma (1.-3. luokkalaiset)

Tammenterhot

  • Maanantaisin klo 18.00-19.00
  • Laumanjohtajat: Eevi Nenonen & Irene Oksanen
  • eevi.nenonen@gmail.com, iiku.oksanen@gmail.com

Kuusenkerkät

  • Tiistaisin klo 18.00-19.00
  • Lauman johtajat: Senja Jaloluoma & Suvi Koskinen
  • senja.jaloluoma@gmail.com, suvi.s.koskinen@gmail.com

Vartiolaiset (4.-7. luokkalaiset)

Vege Lehmät (7. luokkalaiset)

  • Maanantaisin klo 17.00-18.30
  • Vartionjohtajat: Niina Hurme & Maria Ankelo
  • niina.hurme@gmail.com, maria.ankelo@unelmakoulu.fi

Glitterpossut (6. luokkalaiset)

  • Tiistaisin klo 19.00-20.15
  • Vartionjohtaja: Laura Asikainen
  • lauraasikainen47@gmail.com

Dalmatialaiset (4. ja 5. luokkalaiset)

  • Maanantaisin klo 16.30-18.00
  • Vartionjohtaja: Kaisa Jaloluoma, Kati Nieminen & Inga Närvänen
  • kaisa.jaloluoma@gmail.com, kati.i.nieminen@gmail.com