Ryhmät

Lippukuntaamme kuuluu viisi ryhmää, joita kutsutaan laumoiksi ja vartioiksi.

Vartio-osaston syysretki 2012

Sudenpentulauma (1.-3. luokkalaiset)

Inkkarit

  • Maanantaisin klo 18.00-19.00
  • Laumanjohtajat:  Varpu Soini, Eveliina Ahonen, Saana Mäkelä, Irene Oksanen
  • varpu.soini@gmail.com, saana.makelas@gmail.com, iiku.oksanen@gmail.com

Vartiolaiset (4.-7. luokkalaiset)

Kinuskipöllöt (7-luokkalaiset)

  • Keskiviikkoisin 16.30-18.00
  • Vartionjohtajat: Lumi Ilvonen ja Nea Huttunen
  • lumi.ilvonen@gmail.com, neahuttunen0@gmail.com

Liitokaalit (6-luokkalaiset)

  • Tiistaisin 17.30-19.00
  • Vartionjohtajat: Ella Miettinen ja Eevi Nenonen
  • ella.maija.miettinen@gmail.com,  eevi.alinahannele@gmail.com

Glitterpandat (5-luokkalaiset)

  • Torstaisin klo 18.45-20.15
  • Vartionjohtajat: Peppi Sipilä ja Karoliina Jokela
  • peppi.sipila5@gmail.com, karoliina.jokela5@gmail.com

Vege Lehmät (4-luokkalaiset)

  • Maanantaisin klo 17.00-18.30
  • Vartionjohtajat: Niina Hurme ja Maria Ankelo
  • niina.hurme@gmail.com, maria.ankelo@unelmakoulu.fi